Farma Ohrazenice

Plemenní hřebci

Balcamor

  • Původ: Baloubet du Rouet x Cassiano
  • Plemeno: holštýnský teplokrevník
  • Plemenná kniha: CS
  • Výkonnost: ST*
  • Rok narození: 2012
  • Rodokmen Balcamor
  • Holštýnská rodina: 18A2
  • KVH: 166 cm

Popis koně

Hřebec vlastního chovu, velmi nadějný potomek jednoho z nejlepších světových plemeníků a olympijského vítěze Baloubeta du Rouet.

Balcamor vybojoval jako dvouletý druhou příčku mezi více než 20 hřebci na körungu slovenského teplokrevníka, jako tříletý připouštěl formou inseminace na stanici v Mněticích, takže na oficiálních závodech se představil až jako pětiletý. V roce 2019 dokázal ve věku sedmi let vybjovat první příčku v S** a celou řadu umístění na této úrovni. V druhé polovině sezony úspěšně absolvoval několik soutěží stupně ST*. V roce 2020 se stabilizoval na úrovni ST* a vrcholem sezony byly jeho starty při finále Českého skokového poháru v Hořovicích, kdy ve velké konkurenci vybojoval rychlými a čistými výkony 4. resp. 3. příčku v sobotních S** resp. ST* parkurech. Na tyto výkony úspěšně navázal i v sezoně 2021, kdy získal celou řadu umístění v S parkurech, reprezentoval jihočeskou oblast v družstvu na MČR v Olomouci a absolvoval čistě parkury do 135 cm.

Původ

Baloubet du Rouet sám mnoho let sportoval na nejvyšší úrovni a kromě Olympijských her v Aténách 2004 dokázal navíc třikrát vyhrát finále Světového poháru, jedná se o velmi tvrdého koně. Dal celou řadu špičkových sportovních koní, kteří mu zajistili i pozici nejlepšího plemeníka světa dle žebříčku WBFSH v letech 2012 a 2013. Jmenovitě například koně Chaman, VDL Bubalu nebo Paloubet d’Hallong. Dal již také řadu plemenných hřebců, z nichž velmi populární a již osvědčený je Balou du Rouet a k mladším nadějím patří již zmínění skokani Bubalu a Chaman, ale také třeba holštýnští plemeníci Baracuda a Brantzau.

Matka Camora po Cassiano x Constant dosáhla výkonnosti L, poté byla prodána do USA, její sestra Constanze po Contender z matky po ceněném Constant patřila s vítězstvími v ST k nejlepším sportovním koním naší stáje a dala valacha Grandor s výkonností T*. Bába Galante IV dala kromě ještě dva další koně s výkonností 140 cm a vyšší. Klisna Noah po Corrado I z Galante, tedy polosestra Camory, je matkou u nás dobře známé skokanky Frascati van ter Hulst (Cassini I) a dalších čtyř koní s mezinárodní výkonností 140-150 cm. Její syn Di Cantero van ter Hulst je otcem nadějného skokana a plemeníka Rob Roy van den Bisschop, který letos první sezonu působí v Zangersheide.

V roce 2022 působí Balcamor v inseminaci na Farmě Ohrazenice. Je ideálním partnerem klisen s nedostatkem temperamentu a plnokrevné krve. Svým potomkům by měl předávat svou tvrdost, krásný exteriér, odvahu, prostorný cvalový skok, vynikající styl skoku a energický odraz.

Fotogalerie

Balcamor - balcamor29.jpgBalcamor - balcamor28.jpgBalcamor - balcamor27.jpgBalcamor - balcamor26.jpgBalcamor - balcamor25.jpgBalcamor - balcamor24.jpgBalcamor - balcamor23.jpgBalcamor - balcamor22.jpgBalcamor - balcamor21.jpgBalcamor - balcamor20.jpgBalcamor - balcamor19.jpgBalcamor - balcamor18.jpgBalcamor - balcamor17.jpgBalcamor - balcamor16.jpgBalcamor - balcamor15.jpgBalcamor - balcamor14.jpgBalcamor - balcamor13.jpgBalcamor - balcamor12.jpgBalcamor - balcamor11.jpgBalcamor - balcamor-10.jpgBalcamor - balcamor-07.jpgBalcamor - balcamor-06.jpgBalcamor - balcamor-05.jpgBalcamor - balcamor-04.jpgBalcamor - balcamor-03.jpgBalcamor - balcamor-02.jpgBalcamor - balcamor-01.jpg

Videogalerie