Farma Ohrazenice

Sportovní koně

Pacific Blue

  • Rok narození: 2017
  • Výkonnost: L**
  • Původ: Plot Blue x Caretino
  • Rodokmen Pacific Blue
  • Holštýnská rodina: 6786
  • KVH: 170 cm

Popis koně

Pacific Blue je mladý holštýnský hřebec, narozený v Ohrazenicích, jehož otec Plot Blue, otec matky Caretino i otec báby Corofino I dosáhli výkonnosti 160 cm v parkurech. Matka Caretina dokázala zvítězit na úrovni 140 cm (ST**).

Pacific Blue se v roce 2022 prezentoval zejména pod Jaroslavem Jindrou, vzhledem ke zranění své jezdkyně. V celoročním žebříčku KMK obsadil 4. příčku a dosáhl výkonnosti L**. Absolvoval tři čisté kvalifikace KMK a na Hradišťku vybojoval druhou příčku. O rok dříve se v soutěžích KMK umístil jako třetí v celoročním žebříčku. Na závěr sezony 2021 úspěšně absolvoval výkonnostní zkoušky hřebců v rámci PK CS s výsledkem 8,06 bodu a byl zařazen do chovu této plemenné knihy. Obdržel nejvyšší známky ze všech hřebců za techniku končetin (8,7) a známku vyšší než 8 dostal také za skokové vlohy, baskuli, vnitřní vlastnosti, cval, připravenost a předvedení na parkuru.

Původ:

Otec Plot Blue po Pilot:

Šampionátový kůň nejprve Wernera Muffa (SUI) později Marcuse Ehninga (GER)

12. místo v jednotlivcích na OH 2012 v Londýně

2 x účastník Světových jezdeckých her (2010 týmový mistr světa) a 2 x účastník ME (týmový bronz 2009)

vítěz finále Světového poháru 2010 v Ženevě;

do 17 let ve špičkovém mezinárodním sportu, proto méně staršího potomstva.

V roce 2022 měl Plot Blue na světových kolbištích první tři nepočetné ročníky 10letých a starších potomků, kteří ho svou neuvěřitelnou kvalitou katapultovali na 20. příčku mezi plemeníky světového žebříčku WBFSH!

První dva synové hřebce Plot Blue, kteří se objevili v Německu, tedy Peppermint Blue a Million Dollar, dosáhli výjimečných úspěchů, Peppermint Blue (původ Plot blue x Caretino – stejně jako Pacific Blue) zvítězil ve staničním testu hřebců a 2019 absolvoval spolkový šampionát sedmiletých ve Warendorfu pod Laurou Monier (výkonnost 140 cm).

Million Dollar (Plot Blue x Vigo D’Arsouilles), narozený 2012, je aktuální hvězdou Holštýnského svazu a v sezoně 2021 úspěšně startoval pod Frankem Schuttertem i v CSI na ME v Riesenbecku. Před odchodem do sportu byl jedním z nejfrekventovanějších plemeníků Holštýnského svazu a má již körované syny a řadu nadějných mladých potomků.V sezoně 2022 vybojoval několik vítězství v Pohárech národů za Německo se Sophie Hinners, mimo jiné i při CSIO v Bratislavě.

Jak již napovídá umístění Plot Blua ve světovém žebříčku plemeníků, na kolbištích se objevuje stále více vynikajících potomků Plot Blua a v prosinci 2022 vyhrál jeho syn Messi van’t Ruytershof s Janne-Friederike Meyer-Zimmermann soutěž Světového poháru v La Coruni. K pětihvězdovým vítězům patří také klisna Ginger-Blue (Ben Maher) nebo krásný plemeník Le Blue Diamond van Ruytershof (O. Phillipaerts) a také nejvýdělečnější potomek Fiumicino van de Kallevalei (Jur Vrieling).

Mateřský otec Caretino

Mezinárodní skokan na úrovni 160 cm, nejprve pod Bo Kristofersenem, následně jedna sezona pod Ludgerem Beerbaumem. Otec celé řady špičkových skokanů a také plemeníků, absolutní hvězdou je samozřejmě jeho syn Casall.

Otec báby Corofino I

Corradův syn, který se do 16 let prezentoval v mezinárodním sportu pod Italem Valeriem Sozzim, zúčastnil se i finále SP v Miláně a vyhrál řadu soutěží. Pochází z velmi slavné rodiny a jeho blízkými příbuznými jsou například Coriano a Cumano.

Rodina 6786

Pacific Blue pochází z rodiny produkující neuvěřitelné množství skvělých skokanů.

Jeho matka Caretina se prezentovala na českých kolbištích, dokázala vítězit až do úrovně 140 cm, byla velmi pozornou, rychlou a pracovitou klisnou. Dala již také dceru Carambu s výkonností S** v 6 letech.

Bába K-Jeremia dala pravého bratra Caretiny, hřebce Carefino, který absolvoval i hamburské skokové derby a dosáhl výkonnosti 155 cm pod Davidem Willem. K-Jeremia dále dala dva potomky Casalla, přičemž Charlie má výkonnost 160 cm a Cometo 145 cm.

Prabába Buni po Lord byla velmi kvalitní chovnou klisnou, dala tři výjimečné dcery Haradu (Corrado I), K-Jeremiu a Freestyle (po Alcatraz), která byla svého času nejlepším sportovním koněm známého holštýnského chovatele a někdejšího vicemistra německých juniorů Timma Peterse, sportovala pod jménem Achile Laura.

Tři zmíněné chovné klisny zatím daly v chovu Timma Peterse celkem 11 koní s výkonností 140 až 160 cm, z nichž nejlepší je zřejmě AD Jac’ Potes (Caretino x Corrado), před nedávnem velmi úspěšný pod Dodou de Miranda.

Pacific Blue působí v roce 2022 druhou sezonu v chovu, na Farmě Ohrazenice. Měl by předávat svůj enormní skokový potenciál, skokovou techniku, sílu, pružnost a skokovou inteligenci. Vzhledem ke svému charakteru a vyrovanané povaze je vhodný i na nervní nebo příliš temperamentní klisny.

Fotogalerie

Pacific Blue - pacificblue20.jpgPacific Blue - pacificblue19.jpgPacific Blue - pacificblue18.jpgPacific Blue - pacificblue17.jpgPacific Blue - pacificblue16.jpgPacific Blue - pacificblue15.jpgPacific Blue - pacificblue14.jpgPacific Blue - pacificblue13.jpgPacific Blue - pacificblue12.jpgPacific Blue - pacificblue11.jpgPacific Blue - pacificblue10.jpgPacific Blue - pacificblue09.jpgPacific Blue - pacificblue08.jpgPacific Blue - pacificblue07.jpgPacific Blue - pacificblue06.jpgPacific Blue - pacificblue05.jpgPacific Blue - pacificblue04.jpg

Videogalerie