Farma Ohrazenice

Hříbata a dorost

Pacific Blue

  • Původ: Plot Blue x Caretino
  • Rok narození: 2017
  • Rodokmen Pacific Blue
  • Holštýnská rodina: 6786

Popis koně

Pacific Blue je mladý holštýnský hřebec, jehož otec,otec matky i báby dosáhli výkonnosti 160 cm v parkurech. Pacific Blue absolvoval körung CS 2019 bez jediného shození ve volnosti a prezentoval svou dobrou mechaniku pohybu ve všech třech chodech.

Původ:

Otec Plot Blue po Pilot:

šampionátový kůň nejprve Wernera Muffa (SUI) později Marcuse Ehninga (GER)

12. místo v jednotlivcích na OH 2012 v Londýně

2 x účastník Světových jezdeckých her (2010 týmový mistr světa) a 2 x účastník ME (týmový bronz 2009)

vítěz finále Světového poháru 2010 v Ženevě;

do 17 let ve špičkovém mezinárodním sportu, proto méně staršího potomstva.

První dva hřebci, kteří se objevili v Německu,tedy Peppermint Blue a Million Dollar, dosáhli výjimečných úspěchů, Peppermint Blue (Plot blue x Caretino – stejně jako Pacific Blue) zvítězil ve staničním testu hřebců a 2019 absolvoval spolkový šampionát sedmiletých ve Warendorfu pod Laurou Monier (výkonnost 140 cm).

Million Dollar (Plot Blue x Vigo D’Arsouilles), narozený také 2012, je aktuální hvězdou holštýnského svazu, dosáhl výkonnosti 140 cm a v příštím roce ho bude na kolbištích prezentovat Frank Schuttert pod vedením Jose Lansinka.

Na mezinárodních kolbištích se začíná objevovat stále více vynikajících potomků Plot Blua, například Le Blue Diamond van Ruytershof (O. Phillipaerst), Priam du Roset (M. Ehning, Ginger Blue (B. Maher)nebo Fiumicino (J. Vrieling).

Mateřský otec Caretino

Mezinárodní skokan na úrovni 160 cm, nejprve pod Bo Kristofersenem, následně jedna sezona pod Ludgerem Beerbaumem. Otec celé řady špičkových skokanů a také plemeníků, absolutní hvězdou je samozřejmě jeho syn Casall.

Otec báby Corofino I

Corradův syn, který se do 16 let prezentoval v mezinárodním sportu pod Italem Valeriem Sozzim, zúčastnil se i finále SP v Miláně a vyhrál řadu soutěží. Pochází z velmi slavné rodiny a jeho blízkými příbuznými jsou například Coriano a Cumano.

Rodina 6786

Matka Caretina se prezentovala na českých kolbištích, dokázala vítězit až do úrovně 140 cm, byla velmi pozornou, rychlou a pracovitou klisnou. Její první hříbě, letos tříletá Caramba po Cassinis Son T úspěšně absolvovala ZZV, dále byla pátá na celostátní přehlídce klisen a třetí v soutěži ve skoku ve volnosti.

Bába K-Jeremia dala pravého bratra Caretiny, hřebce Carefino, který absolvoval i hamburské skokové derby a dosáhl výkonnosti 155 cm pod Davidem Willem. Kromě něj dala ještě po Casall dva potomky s výkonností 160 resp. 145 cm.

Bába Buni po Lord byla velmi kvalitní chovnou klisnou, dala tři výjimečné dcery Haradu (Corrado I), K-Jeremiu a Freestyle (po Alcatraz), která byla svého času nejlepším sportovním koněm známého holštýnského chovatele a někdejšího vicemistra německých juniorů Timma Peterse, sportovala pod jménem Achile Laura.

Tři zmíněné chovné klisny daly v chovu Timma Peterse celkem 10 koní s výkonností 140 až 160 cm, z nichž nejlepší je zřejmě AD Jac’ Potes (Caretino x Corrado), před nedávnem velmi úspěšný pod Dodou de Miranda.

Fotogalerie

Pacific Blue - pacificblue9.jpgPacific Blue - pacificblue8.jpgPacific Blue - pacificblue7.jpgPacific Blue - pacificblue6.jpgPacific Blue - pacificblue5.jpgPacific Blue - pacificblue4.jpgPacific Blue - pacificblue3.jpgPacific Blue - pacificblue2.jpgPacific Blue - pacificblue1.jpg

Videogalerie