Ohrazenice Horse Farm

Farm

Farma Ohrazenice s. r. o.

Volenice - Ohrazenice 2
387 16

+420 739082882

farma@holstyni.cz

Farmu Ohrazenice najdete v podhůří Šumavy, v krásné kopcovité krajině v nadmořské výšce přibližně 500 m. Stáje a ostatní hospodářské budovy jsou několik století staré. Zachovaly si cenné vlastnosti historických budov, jako je vynikající klima, stálá teplota a dobrá větratelnost. Koníky v nich netrápí ani letní vedra, ani vlhké a studené zimy. Hospodářské budovy jsou obklopeny rozlehlými pastvinami, loukami a polnostmi. Výběhy jsou prostorné, kvalitně zatravněné, členité a v létě se koně mohou zchladit v jezírku, které je součástí výběhů.

staj jizdarna kolotoc

Areál farmy se od roku 1993, kdy byl ve zdevastovaném stavu vrácen původnímu majiteli ing. Mayerovi, postupně rekonstruuje, modernizuje a přizpůsobuje nejnovějším trendům v chovu a tréninku sportovních koní. Nyní je k dispozici otevřená písková jízdárna s geotextilií a dělící vrstvou z pružících rohoží (26 x 70 m) a krytá hala 20 x 60 m. Čtyři koně současně se mohou kontrolovaně pohybovat v kolotoči o průměru 15 m. Majitelé koní mohou využít ubytování v apartmánech nově zrekonstruované historické tvrze uprostřed areálu.

na zadnich pastva hříbata

©Kateřina Hanušová

Autoři fotografií ze závodů: Martina Kůstková, Lukáš Krajíček, Patricie Mazuchová, Jitka Kreidlová a Michael Motygin

ustájení

statek

statek

statek

vesničkashora

pastva

pastva

ustájení

Farm

We won a chocolate horse head

We won a chocolate horse head

05/30/2017

You will not believe it, but this story is true. That way we went to Brandeis and there were competitions in breaking horseshoes. So we said our Vasek, this is such Moose and he took part in - and won. He got us a diploma and a job for two people. Well, the first prize was the horse's head. Venca has an allergy to gluten, so we head to feed the Vltava River carp.