Farma Ohrazenice

Farma

Farma Ohrazenice s. r. o.

Volenice - Ohrazenice 2, 387 16 | +420 739 082 882 | farma@holstyni.cz

Chov a prodej koní, ustájení, odchov hříbat, ubytování

Farmu Ohrazenice najdete v podhůří Šumavy, v krásné kopcovité krajině v nadmořské výšce přibližně 500 m. Stáje a ostatní hospodářské budovy jsou několik století staré. Zachovaly si cenné vlastnosti historických budov, jako je vynikající klima, stálá teplota a dobrá větratelnost. Koníky v nich netrápí ani letní vedra, ani vlhké a studené zimy. Hospodářské budovy jsou obklopeny rozlehlými pastvinami, loukami a polnostmi. Výběhy jsou prostorné, kvalitně zatravněné, členité a v létě se koně mohou zchladit v jezírku, které je součástí výběhů.

staj jizdarna kolotoc

Areál farmy se od roku 1993, kdy byl ve zdevastovaném stavu vrácen původnímu majiteli ing. Mayerovi, postupně rekonstruuje, modernizuje a přizpůsobuje nejnovějším trendům v chovu a tréninku sportovních koní. Nyní je k dispozici otevřená písková jízdárna s geotextilií a dělící vrstvou z pružících rohoží (26 x 70 m) a krytá hala 20 x 60 m. Čtyři koně současně se mohou kontrolovaně pohybovat v kolotoči o průměru 15 m. V současnosti se věnujeme zejména chovu sportovních koní a své odchovance připravujeme až do nejvyššího sportu. Od roku 2019 provozujeme inseminační stanici s našimi vlastními plemennými hřebci.

na zadnich pastva hříbata

©Kateřina Hanušová

Autoři fotografií ze závodů: Martina Kůstková, Lukáš Krajíček, Patricie Mazuchová, Jitka Kreidlová a Michael Motygin

šampionka

šampionEquitana

pastva

Novinky

Daicon 5. na celostátní přehlídce hřebečků

Daicon 5. na celostátní přehlídce hřebečků

6. 9. 2022

Hřebeček Daicon po našem plemenném hřebci Dartoni z prověřené Constanze po Contender x Constant obsadil 5. místo na celostátní přehlídce hřebečků ČT narozených 2022, když o 3 týdny dříve vybojoval mezi jihočeskými konkurenty 2. místo!

Aragon 2. ve finále KMK 6letých

Aragon 2. ve finále KMK 6letých

5. 9. 2022

Valach Aragon (Acorado I x Concept) potvrdil své kvality v letošním finále KMK 6letých hřebců a valachů, když po dvou čistých výkonech obsadil druhou příčku, pouze za píseckým plemeníkem Wranglerem.

Dartoni i Esman čistí v soutěži plemenných hřebců

Dartoni i Esman čistí v soutěži plemenných hřebců

25. 8. 2022

Po čistých výkonech v soutěži na stupni ST* pro plemenné hřebce v Martinicích obsadili naši plemenní hřebci Esman (Darco x Cassini I) a Dartoni (Darco x Clarimo) třetí respektive pátou příčku.

Esman podruhé vítězem MČR

Esman podruhé vítězem MČR

8. 8. 2022

Ing. Jiří Mayer s Esmanem byli podruhé členy vítězného jihočeského týmu na MČR, tentokrát předvedli čistá obě kola i rozeskakování, v němž o zlato bojovalo pět týmů!

Pacific Blue druhý v KMK

Pacific Blue druhý v KMK

19. 7. 2022

Plemenný hřebec Pacific Blue (Plot Blue x Caretino) se vzhledem k dlouhodobému zranění své jezdkyně představil v KMK s naším trenérem Jaroslavem Jindrou a společně vybojovali druhou příčku v konkurenci řady kvalitních 5letých hřebců a valachů.

Nový plemeník Pacific Blue (Plot Blue x Caretino)

Nový plemeník Pacific Blue (Plot Blue x Caretino)

29. 10. 2021

Čtyřletý Pacific Blue korunoval úspěšnou první sportovní sezonu absolvováním 70denního testu PK CS, který dokončil s vynikajícím hodnocením 8,06 bodu a ze všech hřebců získal nejvyšší známku za techniku končetin (8,7). Více než 8 dostal také za skokové vlohy, cval, skokanský luk, parkur a charakter.

3. místo na finále KMK 4letých klisen pro Jamaicu

3. místo na finále KMK 4letých klisen pro Jamaicu

6. 9. 2021

Čtyřletá Jamaica (Calido x Cassini I), mimochodem polosestra vítězky loňského finále KMK 6letých Gii Acorady a našeho plemenného hřebce Esman, dokázala v září v píseckém hřebčinci dokončit obě kola finále pro 4leté klisny čistě a díky dobrým známkám za skok obsadila třetí příčku!

4. příčka na MČR Olomouc

4. příčka na MČR Olomouc

22. 7. 2021

Letošní neuvěřitelnou formu potvrdila 10letá Concerta (Cornet Obolensky x Quadrigo) 4. místem na Mistrovství České Republiky žen v Olomouci. Tři náročné parkury stavitele Marca Behrense absolvovala s 8 trestnými body celkem a po rozeskakování skončila čtvrtá!

Dvě vítězství v ST při Českém skokovém poháru

Dvě vítězství v ST při Českém skokovém poháru

20. 5. 2021

Úžasné zahájení sezony 2021 pro naši stáj! 10letá Concerta (Cornet Obolensky x Quadrigo) vybojovala dvě vítězství v obou sobotních ST parkurech na prvních dvou kolech Českého skokového poháru v Brně a Hradišťku, v Brně jí třetím místem v S a druhým v ST zdatně sekundoval náš plemeník Dartoni (Darco x Clarimo), který ji na Hradišťku v ST téměř porazil, nebýt lehkého kontaktu na posledním skoku. Úspěch našich odchovanců korunoval 2. příčkou ve Velké ceně Brna Cornets Ninja (Cornet Obolensky x Calato) s Jaroslavem Jindrou v sedle.

Concerta 7. na MČR v kategorii ženy

Concerta 7. na MČR v kategorii ženy

7. 10. 2020

Desetiletá holštýnská klisna Concerta (Cornet Obolensky x Quadrigo), narozená v Ohrazenicích, se s mgr. Hanušovou umístila na 7. příčce při Mistrovství republiky v kategorii žen. Vyhrála úvodní otevřenou soutěž S** na čas, čistě a velmi rychle absolvovala i druhé kolo (ST*). Ve třetím kole (ST**), postaveném na maximální obtížnosti, se na ní už trochu projevila únava, přesto její výkon v náročné tříkolové soutěži stačil na dotovanou sedmou příčku!

Esman s Jihočechy čtvrtý na MČR

Esman s Jihočechy čtvrtý na MČR

5. 10. 2020

Ing. Jiří Mayer se s plemenným hřebcem Esmanem /Darco/ zúčastnili MČR s Jihočeským týmem 1 a spolu s Kamilem Papouškem, Lubošem Kozákem a Václavem Horkým vybojovali pro Jižní Čechy čtvrtou příčku, když v druhém kole předvedli 4 čisté výkony!

Balcamor při finále ČSP v životní formě

Balcamor při finále ČSP v životní formě

19. 9. 2020

Osmiletý plemeník Balcamor (Baloubet du Rouet) při finále ČSP v Hořovicích ukázal své kvality. Ve velké konkurenci vybojoval v sobotních soutěžích na čas 4. místo v S* a 3. místo v ST*! Dařilo se i Concertě, která byla ve čtvrtečním S** druhá ze 70 koní a naznačila tak výbornou formu před MČR.

Gia Acorada šampionkou KMK 6letých klisen

Gia Acorada šampionkou KMK 6letých klisen

5. 9. 2020

Gia Acorada po Acorado I z U-Cassiany II, odchovaná ing. Mayerem v Ohrazenicích se stala šampionkou KMK 6letých klisen, když v Písku přesvědčivě vyhrála obě finálová kola. Je to velký úspěch pro náš chov i sportovní stáj a odměna za mnohaleté úsilí!

Vítězství v celoročním martinickém šampionátu ELITE ženy

Vítězství v celoročním martinickém šampionátu ELITE ženy

3. 9. 2020

Kateřině Hanušové se na ohrazenických koních podařilo nasbírat nejvíce bodů do žebříčku žen za umístění při martinických závodech a stala se tak jezdkyní šampionkou EQUITANA ELITE ženy pro rok 2020!

Dartoni 4. v ST**

Dartoni 4. v ST**

15. 8. 2020

Plemenný hřebec Dartoni (Darco) vybojoval 4. příčku v ST** při Paragan Jump Tour v Písku. Esman (Darco) absolvoval náročné ST** se dvěma chybami, ovšem o týden dříve na Hradišťku absolvoval ST** při ČSP čistě na sedmé příčce!

Úspěšní plemeníci

Úspěšní plemeníci

15. 8. 2020

Všichni naši 8letí plemenní hřebci Dartoni, Balcamor a Esman absolvovali čistě S*/S** handikap při Paragan Jump Tour v Písku, přičemž Dartoni vybojoval druhou příčku a Balcamor pátou.

Dartoni s Kateřinou Hanušovou vítězní v OM žen

Dartoni s Kateřinou Hanušovou vítězní v OM žen

11. 7. 2020

Kateřina Hanušová s plemenným hřebcem Dartonim (Darco) zvítězili jediným čistým výkonem v oblastním mistrovství kategorie žen. Hřebec Dartoni i klisna Concerta následně absolvovali čistě i otevřené ST*, které současně bylo jihočeským seniorským přeborem.

Týmové vítězství při Oblastním mistrovství

Týmové vítězství při Oblastním mistrovství

11. 7. 2020

Ohrazenické dvojice ing. Jiří Mayer (Marleen) a Kateřina Hanušová (Jakarta) tvořily polovinu vítězného týmu při jihočeském OM. Spolu s L. Kozákem a K.Papouškem vyhrálo toto družstvo po rozeskakování ing. Mayera proti rychlé dvojicí J. Táboříková-Kara zastupující družstvo Falea!

Concerta úspěšná v Martinicích

Concerta úspěšná v Martinicích

28. 6. 2020

Včerejší ST** při martinickém Memoriálu Jana Papouška absolvovala jediná dvojice ze 70 startujících bez chyby a v čase. Naše Concerta (Cornet Obolensky) dokázala velmi náročný kurs Marca Debaera překonat s jedinou chybou v rychlém čase, takže obsadila ještě dotovanou 9. příčku!

Dvě vítězství do Ohrazenic

Dvě vítězství do Ohrazenic

6. 6. 2020

Dnešní závody ve Zduchovicích přinesly vítězství šestileté Gii Acorady v handicapu pro 5/6leté koně a vítězství sedmileté Jakarty v otevřeném L** na čas.

Marleen vítězná v S v Martinicích

Marleen vítězná v S v Martinicích

31. 5. 2020

Devítiletá Marleen po Carpalo vyhrála S* na čas při Jarní ceně Martinic. Šestiletá Galante získala druhou a třetí příčku v nižších soutěžích na čas a v nedělním L** byli po rozeskakování na 2.-4. příčce zástupci naší stáje v pořadí Dartoni, Cornets Ninja, Esman.Cornets Ninja pak vybojoval 4. příčku v Jarní ceně Martinic (S**).

Gia Acorada vítězná v první kvalifikaci KMK

Gia Acorada vítězná v první kvalifikaci KMK

20. 5. 2020

Gia Acorada po Acorado I zvítězila v letošní 1. kvalifikaci KMK 6letých klisen v ZH Písek, její stájová kolegyně a vrstevnice Galante po Non Stop byla po čistém výkonu ve svém prvním životním L**-parkuru pátá. Caramba po Cassini’s Son-T vybojovala pátou příčku v početném poli 4letých klisen.

Esman a Cornets Nijna na prvních dvou příčkách

Esman a Cornets Nijna na prvních dvou příčkách

17. 5. 2020

V souboj koní naší stáje se změnila soutěž S** na Rudné, když Esman s ing. Mayerem v soutěži na čas zvítězil a Cornet’s Ninja s K. Hanušovou skončil druhý. Ten předtím vybojoval druhou příčku i v L na čas.

Concerta zahájila vítězstvím v S*

Concerta zahájila vítězstvím v S*

16. 5. 2020

Klisna Concerta zahájila letošní sezonu vítězstvím v S* parkuru na Rudné.

Přehlídka hřebců 14.3.2020 v ZH Písek

Přehlídka hřebců 14.3.2020 v ZH Písek

26. 2. 2020

Naši plemenní hřebci se budou prezentovat na přehlídce hřebců v Zemském hřebčinci v Písku dne 14.3. 2020.

Codarco stříbrný na körungu CS

Codarco stříbrný na körungu CS

12. 11. 2019

Dvouletý holštýnský hřebec Codarco (Cornet Obolensky x Darco x Cancara) našeho majetku i chovu získal druhou příčku na körungu slovenského teplokrevníka (CS) v Hradišťku u Sadské a současně výběr do chovu pro následující připouštěcí sezonu 2020! Další rodokmenově velmi zajímavé obohacení naší inseminační stanice.

Dartoni vítězný v Rudné

Dartoni vítězný v Rudné

20. 10. 2019

Sedmiletý plemenný hřebec Dartoni zvítězil při svých posledních letošních závodech v S* a vybojoval třetí příčku v honebním ST*, Cornets Ninja zabodoval v klasickém ST** na čas, kde získal druhé místo.

Balcamor vítězný v S** při Ceně Klatov

Balcamor vítězný v S** při Ceně Klatov

24. 6. 2019

Sedmiletý plemenný hřebec Balcamor (Baloubet du Rouet x Cassiano) dokázal zvítězit v méně početné ale vysoce kvalitní konkurenci soutěže S** na čas v rámci Ceny Klatov. Video zde.

Concalida 2. v S* v Klatovech

Concalida 2. v S* v Klatovech

24. 6. 2019

Při sobotních soutěžích v rámci Ceny Klatov dokázaly naše dvě klisny Concalida (Calido I) a Marleen (Carpalo) obsadit druhou resp. třetí příčku po čistém rozeskakování soutěže stupně S*. Concalida následně absolovala nedělní Cenu Klatov (135 cm) s 8 tr. body, Cornets Ninja (Cornet Obolensky) se umístil jako třetí po rozeskakování parkuru stupně L.

Dartoni vítězný při CPI Summer Cup Velká Chuchle

Dartoni vítězný při CPI Summer Cup Velká Chuchle

15. 6. 2019

Sedmiletý plemeník Dartoni (Darco x Clarimo) zvítězil ve velké konkurenci v soutěži stupně S na čas při CPI Summer Cup v Praze Velké Chuchli! Devítiletá Concerta (Cornet Obolensky x Quadrigo) úspěšně absolvovala velmi náročné ST parkury Belgičana M. Debauera s dvěma resp. třemi lehoučkými shozeními.

Druhé letošní vítězství v S pro Marleen a ing. Mayera!

Druhé letošní vítězství v S pro Marleen a ing. Mayera!

8. 6. 2019

Naše osmiletá odchovankyně Marleen (Carpalo x Mamba) vyhrála v Opřeticích již své druhé letošní S! Marleen pochází ze čtvrté generace naší úspěšné rodiny českého teplokrevníka - maminka Mamba vyhrála ST**, bába Moon Santa několik S**.

Balcamor vítěz v L** a třetí v S*

Balcamor vítěz v L** a třetí v S*

8. 6. 2019

Sedmiletý plemenný hřebec Balcamor (Baloubet du Rouet x Cassiano) potvrdil svoji letošní formu také v Opřeticích, kde suverénně vyhrál L** a po rozeskakování obsadil třetí příčku v S*.

Concerta 5. v ST**

Concerta 5. v ST**

2. 6. 2019

Devítiletá Concerta (Cornet Obolensky x Quadrigo)absolvovala na Ptýrově těžkou stočtyřicítku (pouze jediný kůň s nulou) za dvě chyby - splnila tím třetí kvalifikační podmínku na MČR a ještě vybojovala pátou příčku! Sedmiletý Esman /Darco x Cassini I/ šel svou letošní druhou stotřicítku a opět čistě - 4. příčka!

Všichni naši plemeníci otestovaní na WFFS - s negativním výsledkem

Všichni naši plemeníci otestovaní na WFFS - s negativním výsledkem

1. 6. 2019

Všichni tři naši plemenní hřebci mají negativní výsledek testu na WFFS - syndrom fragilních hříbat.

Hřebeček po Go-On T.S. z Constanze po Contender

Hřebeček po Go-On T.S. z Constanze po Contender

30. 5. 2019

Včera večer se narodil hřebeček po píseckém Go-On T.S. (Corlensky) z naší osvědčené a v chovu i ve sportu prověřené Constanze (Contender x Constant)!

Dartoni třetí v legendární Ceně Chodska!

Dartoni třetí v legendární Ceně Chodska!

26. 5. 2019

Sedmiletý plemeník Dartoni (Darco x Clarimo) absolvoval Cenu Chodska jako svou první soutěž na úrovni 135 cm v životě. Po čistém základním kole neudělal chybu ani ve finále a obsadil skvělou třetí příčku. V sobotu šel čistě i domažlické S*, rozeskakování jsme vynechali kvůli úspoře sil na neděli - a vyplatilo se!

Esman čistý ve svém prvním letošním S**

Esman čistý ve svém prvním letošním S**

26. 5. 2019

Sedmiletý plemeník Esman (Darco x Cassini I) absolvoval v Domažlicích při Ceně Chodska své první S** a v soutěži na čas obsadil 6. příčku.

Balcamor 6. v domažlickém S*

Balcamor 6. v domažlickém S*

26. 5. 2019

Sedmiletý plemeník Balcamor (Baloubet du Rouet) absolvoval čisté sobotní domažlické S* a chybě na posledním skoku v rozeskakování obsadil 6. příčku.

Narozena kobylka po Winningmood

Narozena kobylka po Winningmood

23. 5. 2019

Dnes brzy ráno se narodila šimlička po Winningmood (Darco) z U-Cassiany II po Cassini I, tedy sestřička Gii Acorady a Esmana.

Gia Acorada 4. v KMK

Gia Acorada 4. v KMK

15. 5. 2019

Pětiletá holštýnka Gia Acorada (Acorado I x Cassiana po Cassini I)absolvovala čistě letošní první kvalifikaci KMK v Hořovicích a obsadila 4. příčku.

Esman druhý v L** v Martinicích

Esman druhý v L** v Martinicích

12. 5. 2019

Sedmiletý plemeník Esman (Darco x Cassini I) se po krátké pauze vrátil do sportu skvělým výkonem - 2. příčkou v L** v Martinicích.

Dartoni 4. v S** v Martinicích

Dartoni 4. v S** v Martinicích

11. 5. 2019

Další skvělý výkon sedmiletého Dartoniho (Darco x Clarimo) na úrovni S** - 4. příčka v hojně obsazeném martinickém S** na čas. I na čas zůstává stále stylový a závodění ho moc baví! Devítiletá Concerta (Cornet Obolensky x Quadrigo) našeho chovu absolvovala soutěž 135 cm s jedinou lehoučkou chybou.

Hřebeček po Cassini’s Son z Mamby

Hřebeček po Cassini’s Son z Mamby

6. 5. 2019

Dnes ve 21.40 se narodil ryzáček z dobře známé Mamby po Mr. Cox. Je to již šesté hříbě této několikanásobné vítězky ST**.

Marleen s ing. Jiřím Mayerem vítězná v dubeneckém S na čas!

Marleen s ing. Jiřím Mayerem vítězná v dubeneckém S na čas!

6. 5. 2019

Osmiletá Marleen (Carpalo x Mamba)zvítězila s ing. Mayerem v S v jihočeském Dubenci. Kráčí ve stopách své skvělé matky Mamby a je jasné, že s takovým koněm neodolá jezdec závodění a nadělil si vítězství měsíc po svých 62. narozeninách.

Balcamor druhý a třetí v dubeneckých S parkurech

Balcamor druhý a třetí v dubeneckých S parkurech

6. 5. 2019

Skvělým stylem vybojoval sedmiletý plemenný hřebec Balcamor (Baloubet du ROuet x Cassiano x Constant) třetí a druhou příčku v sobotním resp. nedělním S v Dubenci, v obou případech na čas.

Jakarta 2. v dubeneckém L*

Jakarta 2. v dubeneckém L*

6. 5. 2019

Šestiletá Jakarta (po Jimtown z Atlanty po Alcatraz) vybojovala druhou příčku v nedělním dubeneckém L* na čas. O den dříve obsadila na stejné úrovni v prudkém dešti 4. příčku Clarima (Clarima x Landjunge).

Čisté a rychlé pohárové S pro Dartoniho

Čisté a rychlé pohárové S pro Dartoniho

19. 4. 2019

Jako úplně první startující v S při Českém skokovém poháru v Hořovicích dokázal sedmiletý plemeník Dartoni (Darco x Clarimo) vybojovat nadzvukovým výkonem sedmou příčku v soutěži s více než 100 účastníky na startu. O pár hodin dříve obsadila 7. příčku ve stejně bohatě obsazené soutěži L* šestiletá Jakarta (Jimtown x Alcatraz).

Dartoni jako letadlo

Dartoni jako letadlo

7. 4. 2019

Týden po čistém S** a pátém místě v Opřeticích dokázal sedmiletý plemenný hřebec Dartoni (Darco x Clarimo) tento výsledek zopakovat na Hradišťku, navíc na čas a vysoko nad horními bariérami!

Druhá příčka v kralovickém L pro Dartoniho

Druhá příčka v kralovickém L pro Dartoniho

23. 3. 2019

Sedmiletý plemenný hřebec Dartoni (Darco x Clarimo) vybojoval v kralovické hale druhou příčku v soutěži stupně L** na čas.

Ohrazenické vítězství a další umístění v Opřeticích

Ohrazenické vítězství a další umístění v Opřeticích

23. 3. 2019

Devítiletý valach Cornets Ninja (Cornet Obolensky x Calato) získal v Opřeticích po rozeskakování soutěže S** třetí příčku. Sedmiletý plemenný hřebec Dartoni (Darco x Clarimo) zaskákal své letošní první S** čistě a umístil se jako pátý. Marleen zvítězila v ZL a byla třetí v L*.

Dvě druhá místa pro Marleen

Dvě druhá místa pro Marleen

18. 3. 2019

Osmiletá Marleen našeho chovu (Carpalo - Mamba po Mr. Cox) vybojovala na Hradištku 2 druhá místa - v ZL a L! Výborně se prezentoval také sedmiletý plemeník Balcamor /Baloubet du Rouet x Cassiano/ čistým ZL i L.

Inseminační stanice zahajuje provoz!

Inseminační stanice zahajuje provoz!

14. 2. 2019

Zahajujeme provoz nové inseminační stanice. Požádejte o zaslání tištěného katalogu. Více info v sekci Inseminační stanice.

Povedené OM v Dubenci

Povedené OM v Dubenci

7. 10. 2018

Oblastní mistrovství v jihočeském Dubenci nám přinesla další úspěchy. Clarima po Clarimo i Cornets Ninja se probojovali do rozeskakování v přeboru žen a zároveň otevřené soutěži stupně S*. Oba zaskákali i podruhé čistě, Cornets Ninja obsadil druhou příčku v OM a třetí v otevřené soutěži, Clarima byla v otevřené soutěži 6.

Hořovická umístění pro Dartoniho

Hořovická umístění pro Dartoniho

22. 9. 2018

Hřebec Dartoni po Darco ukončil svou šestiletou sezonu dvěma výbornými umístěními ve skvělé formě - po čtvrtém místě v L na čas vybojoval také 6. příčku v rozeskakování soutěže stupně S.

Finále KMK - 3. místo pro Josie

Finále KMK - 3. místo pro Josie

9. 9. 2018

Pětiletá klisna Josie po Jimtown obsadila po bezchybných výkonech v obou kolech finále KMK 5letých klisen výbornou 3. příčku. Vzhledem k předchozímu tréninkovému zranění jezdce ing. Mayera ji ve finále jezdil náš trenér Jaroslav Jindra. Dartonimu se nevyvedlo první kolo mezi 6letými hřebci, ale ve druhém dostal navzdory lehké chybě nejvyšší bodové hodnocení komisařů, celkem skončil 7. Na vítězství útočil dle vyjádření komisařů ve druhém kole Esman po Darco, bohužel mu prasknutí kroužku udidla na předposledním skoku zabránilo v dokončení soutěže.

Martinický šampionát a Letní cena

Martinický šampionát a Letní cena

17. 8. 2018

Plemenní hřebci Dartoni a Esman po Darco letos nestartovatli v šampionátu šestiletých, protože je v dalším týdnu čekala poslední kvalifikace KMK. V rámcových otevřených soutěžích však ukázali formu - Dartoni obsadil 5. příčku v soutěži 120/125 cm a Esman byl 4. v L**. V soutěži 120/125 cm se výborně prezentoval i jejich vrstevník Balcamor po Baloubet du Rouet, který po chybě v druhé fázi skončil 11. Osmiletá Concalida po Calido x Contender absolvovala svou první soutěž stupně ST* s jedinou chybou. Videa jsou ve fotogaleriích jednotlivých koní.

Clarima vítězná na Políkně

Clarima vítězná na Políkně

4. 8. 2018

Oblíbené jihočeské závody v Políkně u Jindřichova Hradce se nám hodně vydařily. Clarima po Clarimo zvítězila v L** na čas, její syn Dartoni po Darco vybojoval druhou příčku v postupné obtížnosti do 125 cm na čas a Esman po Darco byl ve výše uvedených soutěžích 4. respektive 5.

Dartoni podruhé vítězem kvalifikace KMK

Dartoni podruhé vítězem kvalifikace KMK

19. 7. 2018

Ani zvýšení na stupeň S* nezabránilo šestiletému Dartonimu ve vítězství v další kvalifikaci KMK, po čistém absolvování 13 překážek dostal od komisaře nejvyšší hodnocení 25,6 bodu. Pátou příčku obsadil po lehké chybě náš další plemenný hřebec Esman po Darco.

Balcamor 3. ve Zduchovicích

Balcamor 3. ve Zduchovicích

15. 7. 2018

V handicapu pro 5/6 leté koně na čas obsadil 6letý hřebec Balcamor po Baloubet du Rouet po krásném výkonu 3. příčku. Video najdete v jeho fotogalerii.

Concalida vítězkou při ČSP mezi 50 koňmi

Concalida vítězkou při ČSP mezi 50 koňmi

6. 7. 2018

Osmiletá Concalida (Calido I x Contender) zvítězila v soutěži L při ČSP v Hořovicích v padesátihlavém poli.Šestiletý Dartoni obsadil v jiné soutěži L 3. příčku.

Dartoni vítěz KMK s nejvyšším hodnocením dne

Dartoni vítěz KMK s nejvyšším hodnocením dne

21. 6. 2018

Hřebec Dartoni po Darco zvítězil v červnové kvalifikaci KMK šestiletých (L**) s nejvyšším bodovým hodnocením celého dne 26,1 bodu. Pětiletá Josie po Jimtown vybojovala ve své věkové kategorii 2. příčku.

Čisovické vítězství Josie

Čisovické vítězství Josie

17. 6. 2018

Pětiletá Josie po Jimtown zvítězila v Čisovicích v soutěži stupně Z, Monica a Gia Acorada obsadily shodně s 1 tr. bodem 7. resp. 8. místo. Osmiletá Concalida po Calido I získala 5. příčku v S**.

Dartoni vítězný při III. hořovické tour

Dartoni vítězný při III. hořovické tour

9. 6. 2018

Soutěž stupně L** vyhrál v Hořovicích šestiletý plemenný hřebec Dartoni po Darco. Osmiletá Concerta po Cornet Obolensky vybojovala 8. místo v S* a absolovala jedno ze svých prvních ST za dvě chybky.

Gia Acorada vítězná v KMK

Gia Acorada vítězná v KMK

23. 5. 2018

Hned svůj první start v soutěži stupně Z, v kvalifikaci KMK na Hradišťku, proměnila ve vítězství talentovaná čtyřletá Gia Acorada po Acorado I x Cassini I. V pětiletých klisnách byla mezi 20 účastnicemi pátá Jakarta po Jimtown.

Hřebeček po GO-On T.S.

Hřebeček po GO-On T.S.

20. 5. 2018

K ránu se klisně Acobadě (Skok T*) po Acobat II narodil tmavý hřebeček s odznaky po píseckém plemeníku Go-On T.S. Po pár dnech bylo jasné, že budeme mít dalšího šimlíka a dostal jméno Gio Granno.

II. hořovická tour

II. hořovická tour

19. 5. 2018

Do Hořovic jsme vzali ve dvou dnech hodně koní, kteří nasbírali mnoho úspěchů. Pětiletá Jakarta po Jimtown zvítězila v Z, šestiletý hřebec Dartoni po Darco se umístil jako druhý v ZL a zkušený Grandor byl s ing. Mayerem šestý v S*.

Narodil se Tornado

Narodil se Tornado

17. 5. 2018

V 1 ráno se narodil krásný hřebeček po Acorado I z prověřené skokanky a ST vítězky Constanze po Contender x Constant. Temperamentem a šarmem si brzy vysloužil přezdívku Tornado, která mu už zůstala.

Vítězství v dubeneckém S*

Vítězství v dubeneckém S*

7. 5. 2018

Osmiletá Concerta po Cornet Obolensky s velkým náskokem vyhrála druhou nejvyšší soutěž populárních závodů v jihočeském Dubenci. V S* zvítězila o 3 vteřiny. Dařilo se i její osmileté kolegyni Concalidě, která obsadila 5. příčku v L**.

Concalida vítězná v Martinicích

Concalida vítězná v Martinicích

21. 4. 2018

První kolo Českého Skokového Poháru přineslo vítězství osmileté Concalidě (Calido I) v soutěži 120/125 cm. Umístila se také Concerta na 4. příčce v 67hlavém poli soutěže L**.

Úspěchy na Borové

Úspěchy na Borové

15. 4. 2018

Oblíbené jihočeské závody se vydařily i naší stáji, pětiletá Josie po Jimtown vybojovala 3. příčku v ZM a zkušená Olympie po Cheetano vyhrála ZL na čas.

Další hříbátko - Casson

Další hříbátko - Casson

11. 4. 2018

Těsně po půlnoci se narodilo druhé letošní hříbě - Casson po Cassini’s Son-T z osvědčené skokanky Colette po Concept x Caletto I. Mohutný, vitální a zdravý šimlík...

Čisovické vítězství pro Monicu

Čisovické vítězství pro Monicu

1. 4. 2018

Vichrem provázené závody v Čisovicích začaly pro naši stáj skvěle - Monica s ing. Jiřím Mayerem zvítězili v ZM.

Vítězné zahájení sezony v Opřeticích

Vítězné zahájení sezony v Opřeticích

31. 3. 2018

Aprílové a nepříliš příjemné počasí provázelo poslední březnový den při letošních prvních venkovních závodech v Opřeticích. Koně však skákali skvěle, sedmiletá Marleen po Carpalo obsadila druhou příčku v ZL před šestým Cornets Ninjou. V L** po rozeskakování zvítězila osmiletá Concerta po Cornet Obolensky, před svým polobratrem Cornets Ninjou, na pátém místě se umístila Marleen. Concerta přidala ještě šestou příčku v hodně propršeném S*.

První letošní hříbátko

První letošní hříbátko

29. 3. 2018

Těsně před začátkem parkurové sezony se nám narodilo první hříbátko: holštýnská klisnička Kiara po Cornet Obolensky z Galante, čtyřleté dcery výborných skokanů Non Stopa (TT) a Constanze (ST**) po Contender.

Článek v časopisu Jezdectví

Článek v časopisu Jezdectví

15. 1. 2018

V prosincovém čísle časopisu Jezdectví byl publikován článek o naší farmě. Přečíst si ho můžete kliknutím na tento odkaz.

Corneti skvělí v Opřeticích

Corneti skvělí v Opřeticích

14. 10. 2017

Na závody do Opřetic jsme vyrazili s dvěma sedmiletými potomky Corneta Obolenského. Oba se probojovali do rozeskakování soutěže S*, Cornets Ninja po pomalejším bezchybném výkonu obsadil 3. příčku, Concerta v nejrychlejším čase, ale po smolné chybě v závěru rozeskakování obsadila výbornou 4. příčku.

Další úspěchy z Dubence

Další úspěchy z Dubence

1. 10. 2017

Pětiletý Dartoni po Darco v neděli zvítězil po rozeskakování 12 koní v parkuru L*. Concerta obsadila po smolné chybě na posledním skoku základního kola (S*) 4. příčku v OM žen.

Bronz z OM v Dubenci

Bronz z OM v Dubenci

30. 9. 2017

Ing. Jiří Mayer navzdory nedávno zlomené klíční kosti odjezdil s Grandorem čistý parkur L* za náš tým Retro, v němž kromě Kateřiny Hanušové s Cornets Ninjou startovali ještě Luboš Kozák (Quinteros Cassini) a MVDr. Oulický (Libín). Součet 4 tr. bodů za tým a rychlý součet časů znamenal pro tým bronz! Letos se z jižních Čech sešlo rekordních 12 týmů.

2 vítězství v Hořovicích

2 vítězství v Hořovicích

17. 9. 2017

JS Ohrazenice se dařilo i v Hořovicích. Olympie zvítězila v ZL na čas a Cornets Ninja vyhrál L* s následným rozeskakováním.

Marleen 4. ve finále KMK 6letých klisen

Marleen 4. ve finále KMK 6letých klisen

3. 9. 2017

Marleen po Carpalo z Mamby vybojovala 4. příčku ve finále KMK 6letých klisen ve Zduchovicích. Esman byl 9. mezi 5letými hřebci.

Darcy vítězem KMK

Darcy vítězem KMK

2. 9. 2017

Po vítězství ve finále Martinického šampionátu 4letých koní zvítězil náš odchovanec Darcy po Darco z Chepetky i ve finále KMK 4letých hřebců. Stal se tak nejlepším 4letým koněm České Republiky!

2 vítězství z Plástovic

2 vítězství z Plástovic

26. 8. 2017

Nové závody v jihočeských Plástovicích vyšly našim koním skvěle. Pětiletý Balcamor po Baloubet du Rouet zvítězil v Z a sedmiletá Concerta po Cornet Obolensky díky skvělému výkonu ve finále zvítězila v L*. O úspěších psaly i jihočeské týdeníky, viz tento odkaz.

Hřebci úspěšní v Martinicích

Hřebci úspěšní v Martinicích

12. 8. 2017

V Martinickém šampionátu mladých koní se oba pětiletí hřebci Esman i Dartoni krásnými výkony probojovali do 15hlavého rozeskakování finále, kde obsadili 9. (Dartoni) a 13. (Esman) příčku.

Caranka ve formě

Caranka ve formě

5. 8. 2017

13letá Caranka po Caretino nejprve absolvovala tříkolovou soutěž MČR žen s celkem třemi chybami (18. příčka) a o 14 dní později vybojovala 15. místo ve Velké ceně Zduchovic (T*).

Další vítězné KMK

Další vítězné KMK

19. 7. 2017

Pětiletý hřebec Esman po Darco zvítězil ve druhé červencové kvalifikaci KMK (L**) ve Zduchovicích s vysokým stylovým hodnocením 8,6 - 9,0 - 8,4. Dartoni se ve stejné věkové kategorii umístil jako pátý.

Úspěšné KMK na Ptýrově

Úspěšné KMK na Ptýrově

22. 6. 2017

Klisna Marleen po Carpalo vybojovala 2. příčku v KMK 6letých klisen, Esman (Darco) se mezi pětiletými hřebci umístil jako 3. Dartoni (Darco) byl díky svému skvělému stylu navzdory náhodné chybě pátý. Všichni koně jsou našeho chovu.

Vítěz KMK

Vítěz KMK

2. 6. 2017

Pětiletý Dartoni po Darco, loni uchovněný pro PK CS, zvítězil 1. června v KMK ve Zduchovicích.

Vítězná v Dubenci i Hořovicích

Vítězná v Dubenci i Hořovicích

30. 5. 2017

Sedmiletá Concerta po Cornet Obolensky, našeho vlastního chovu, zvítězila v květnovém L** v jihočeském Dubenci i o týden později v Hořovicích.